Nagroda Pegaza to nasz wspólny sukces

1914
W dniu 10.10.17.na Polu Mokotowskim i w Bibliotece Narodowej w Warszawie odbyła się Inauguracja XV edycji programu Święto Drzewa..
Święto Drzewa to program Klubu Gaja będący aktywną edukacją społeczną o zmianach klimatycznych w kontekście ochrony drzew. Uczestnikami programu są najmłodsi, ich rodzice, dziadkowie, młodzież, samorządy lokalne, placówki oświatowe, firmy i inne.
Organizatorom najważniejszych, najliczniejszych i najciekawszych realizacji zgłoszonych do konkursów Święta Drzewa (Czarodziejskie Drzewo, Zbieraj makulaturę- ratuj konie, Drzewo Roku) przyznawane są nagrody – podziękowanie za pracę i wyjątkowe zaangażowanie.
Szkoła Podstawowa nr 1 w Legionowie została wyróżniona Nagrodą Pegaza w konkursie „Zbieraj makulaturę- ratuj konie” za zebranie 15 ton 286 kilogramów makulatury w ubiegłym roku szkolnym.
Uczniowie z klasy 6c , w imieniu Społeczności szkolnej, odebrali statuetkę Pegaza z rąk prezesa Klubu Gaja
pana Jacka Bożka.
Anna Wojdyła i Urszula Mielniczuk