WIELKI KONKURS ŚWIĄTECZNY III EDYCJA

Nasze życie jest takie, jakim czynią go nasze działania…

Już po raz trzeci zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w szkolnym w konkursie
KU UCIESZE OCZU I RADOŚCI SERCA , którego celem jest pobudzenie aktywności twórczej uczniów, kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz rozwijanie wrażliwości estetycznej i aktywności twórczej uczniów.

Warunki uczestnictwa:
1. W konkursie mogą brać udział uczniowie klas 0 - III, IV - VII oraz II - III gimnazjum
2. Konkurs będzie przeprowadzony w następujących kategoriach:
- Kartka świąteczna - dowolna technika plastyczna na płaszczyźnie, farby, pastele, wycinanka, kolaż, batik, rysunek piórkiem i tuszem oraz inne techniki malarskie. Prosimy nie stosować materiałów sypkich i grafiki komputerowej.
- Bombka na choinkę - Technika prac dowolna. Bombka wypukła oparta na styropianowej lub innej okrągłej formie. Pracę dekorujemy według własnego pomysłu. Ziarenkami maku, dyni, słonecznika ziela angielskiego, plasteliną, kolorowym maczkiem lub koralikami, cekinami czy kolorową bibułką itp. Bombka powinna zawierać zawieszkę do powieszenia na choince lub w przypadku form stojących stojaczek lub być przymocowana do podstawki, choinki, gałązki itp.
- Inna praca o tematyce świątecznej - choinka, stroik, aniołek, mikołajek, bałwanek, łańcuch na choinkę; dowolnie wykonane według własnego pomysłu
3. Każda praca powinna zawierać dobrze przytwierdzoną metryczkę zawierającą:
imię i nazwisko autora
wiek , klasę
imię i nazwisko nauczyciela pod kierunkiem którego praca została wykonana.

4. Jury dokona oceny prac według następujących kryteriów:
- oryginalność ;
- samodzielność pracy oraz wysiłek włożony w jej wykonanie;
- estetyka, ogólne wrażenie artystyczne;
- prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych;
klasy 0 - III,
klasy IV - VI
klasy II - III gimnazjum
5. Termin składania prac upływa 1 grudnia 2017 r.
Prace można składać u;
wychowawców;
nauczycieli języka polskiego, historii, religii, plastyki i techniki.
6.Nagrody:
● za nagrodzone i wyróżnione prace uczniowie otrzymają nagrody książkowe, dyplomy oraz cząstkową ocenę celującą z wybranego przez laureata przedmiotu; język polski, historia, religia, plastyka, technika;
● za udział w konkursie wszyscy uczniowie otrzymają cząstkową ocenę celującą z wybranego przez siebie przedmiotu; język polski, historia, religia, plastyka, technika;
● nagrody zostaną wręczone na uroczystym apelu podczas Święta Szkoły i Dnia Wiosny.
7. Prace nadesłane na konkurs przechodzą na własność organizatora.

Organizatorzy
Anna Gondek, Wacław Kobyliński, Kamila Prażnowska- Sinulingga, Aneta Tarczyńska Jolanta Urbańska, Barbara Wasielewska
oraz Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 1
i Szkolne Koło Wolontariatu