Klasy I – III bezpiecznie i oszczędnie korzystają z energii elektrycznej

W ramach ogólnopolskiej kampanii "Oszczędzaj energię elektryczną" Fundacja PGE przygotowała dla ucznów z klas I-III niezwykłą edukacyjną przygodę. Dzieci obejrzały spektakl teatralny „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni” o bezpiecznym i oszczędnym korzystaniu z energii elektrycznej.
Profesjonalna ekipa aktorska odwiedziła naszą szkolę. Młodzi widzowie mieli okazję dowiedzieć się jak powstaje prąd, kiedy może być niebezpieczny, jak należy się w takich sytuacjach zachować, co oznaczają znaki na transformatorach, a także to, jak oszczędzać energię elektryczną. Dzięki przedstawieniu, a także dzięki grom i zabawom edukacyjnym, utrwalano kluczową wiedzę. Przyciągające uwagę lalki, scenografia oraz piosenki sprawiają, że jest to prawdziwa gratka zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli, którzy w ciekawy sposób realizują podstawę programową. Całość trwała 45 minut. Spektakl w najbliższych miesiącach zostanie pokazany w ponad 300 placówkach na terenie całego kraju i zobaczy go ponad 30 000 dzieci.
Katarzyna Schodowska