Międzynarodowy Program Eko-Szkoły

Eko-Szkoły to międzynarodowy program realizowany w Polsce przez Fundację dla Edukacji Ekologicznej
Program ten angażuje młodych ludzi w ochronę środowiska naturalnego. Wszystko zaczyna się w klasie, następnie obejmuje szkołę i ostatecznie sprzyja pozytywnym zmianom w całej społeczności. Dzięki programowi Eko-Szkoły młodzi ludzie doświadczają pozytywnego wpływu swoich działań. Mają możliwość wyrażenia swojego stanowiska w sposobie zarządzania środowiskowego swoich szkół.
Zwieńczeniem tych działań jest certyfikacja i prestiż, który towarzyszy przyznaniu Zielonej Flagi. Program Eko-Szkoły to idealny sposób, by szkoły podjęły działania ku poprawie środowiska naturalnego zarówno w szkole, jak i społeczności lokalnej. Działania te mają jednocześnie pozytywny wpływ na życie młodych ludzi, ich rodzin, personel szkolny i władze lokalne.

Od roku 2013 nasz szkoła aktywnie współpracuje z Fundacją „Partnerstwo dla środowiska” w międzynarodowym projekcie ekologicznym „Eco-schools”. Realizując kolejne działania stajemy się Ekoszkołą przez wielkie „E”. Zmieniamy, wdrażamy i edukujemy…… nie tylko naszych uczniów, ale całe rodziny. W roku szkolnym 2013/2014 z rąk prezesa fundacji otrzymaliśmy pierwszy certyfikat „Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej”. W roku 2014/2015 realizując założeniu projektu odebraliśmy po raz pierwszy bardzo prestiżowy certyfikat „Zielonej Flagi”, który obowiązywał na jeden rok szkolny. W roku szkolnym 2015/2016 sukces powtórzyliśmy, aby w kolejnym roku szkolnym 2016/2017 odebrać nagrodę przyznawaną szkołom na 3 kolejne lata. Jest to najwyższe wyróżnienie na świecie w kwestii ochrony środowiska lokalnego. W bieżącym roku szkolnym jedynie 37 placówek oświatowych w Polsce uzyskało międzynarodowy certyfikat Zielonej Flagi na okres 3 lat. Jesteśmy dumni z tego wyróżnienia. Ochrona środowiska jest dla nas kwestią priorytetową i w takim duchu działamy. Nie zapominajmy o tym na co dzień.

Szkolny koordynator
Urszula Mielniczuk