Powiatowy Konkurs Wiedzy "Legionowo-moje miasto" pod Patronatem Prezydenta Miasta Legionowo

24 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Legionowie odbyła się XXIII Edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy Legionowo – moje miasto organizowanego pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo. Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich, poznanie dziedzictwa kulturowego swojej Małej Ojczyzny oraz poznanie historii regionu.

W konkursie wzięły udział 4 szkoły z powiatu legionowskiego (Szkoła Podstawowa nr 1 w Legionowie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Legionowie, Szkoła Podstawowa nr 7 w Legionowie, Szkoła Podstawowa nr 8 w Legionowie), w sumie dziesięciu uczestników.

Pytania do konkursu ułożyli pracownicy Muzeum Historycznego w Legionowie oraz przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół Legionowa:

Pani Katarzyna Ziułkowska – Karnicka, Pan Rafał Degiel oraz Pan Krzysztof Kołodziejczyk.

Zagadnienia dotyczyły historii miasta Legionowo i okolicznych gmin. Najbogatszą wiedzą wykazali się uczniowie:

I miejsce Aleksander Banach SP nr 2
II miejsce ex aequo Urszula Derkacz oraz Anna Dąbrowska SP nr 2
III miejsce Karolina Ryszkowska SP 7
Wyróżnienie – Aleksandra Wiśniewska SP nr 1

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach.

Organizatorzy,
Jolanta Urbańska, Wacław Kobyliński