Szkoła Promująca Zdrowie - podsumowanie działań

W dniu 29.05.18 w naszej szkole odbyło się podsumowanie działań związanych z promocją zdrowia podczas realizacji założeń Szkoły Promującej Zdrowie.
Pani dyrektor Ewa Jabłońska powitała zgromadzonych Gości i przypominała o celach kuratoryjnego programu Szkoła Promująca Zdrowie. Następnie głos zabrał zastępca prezydenta Miasta Legionowo Pan Piotr Zadrożny.
Przez trzy lata realizując program, działaliśmy w kilku obszarach: odżywianie, ruch, higiena, hałas i czystość powietrza.
W czasie uroczystości przedstawiono prezentację ukazującą podejmowane działania przez społeczność naszej szkoły; a więc liczne zdjęcia, krótki film, a także przedstawienie pt.: "Skok na smog" w wykonaniu uczniów trzeciej klasy pod kierunkiem Pani Doroty Przekazińskiej. Uczniowie klas 6c i 3bg częstowali zdrowymi, pysznymi kanapkami, wypiekami i napojami samodzielnie przygotowanymi. Można było też spróbować jak smakują jabłka z grójeckiego sadu.
Goście, na pamiątkę spotkania w murach naszej szkoły, otrzymali książkę kucharską pt.: "Recykling z lodówki" opracowaną przez Klub Przyrodnika pod kierunkiem Pani Urszuli Mielniczuk ( druk sfinansowany z funduszy Rady Rodziców).

Anna Wojdyła i Urszula Mielniczuk

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/3PLmuaQyqoo" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>