„Książka najlepszy przyjaciel”

Uczniowie klasy 2a biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Książka najlepszy przyjaciel” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa . Celem projektu jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych , promocja i popularyzacja czytelnictwa, rozbudzanie zainteresowań artystycznych, rozwijanie kreatywności i twórczej wyobraźni. W ramach tego projektu na jednej przerwie każdego dnia czytamy swoje ulubione książki. W poniedziałek 06 listopada uczniowie przebrali się za ulubionych bohaterów bajek w ramach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. W środę 08 listopada spotkaliśmy się w bibliotece szkolnej z panią bibliotekarką. Pani Agnieszka zaprosiła nas na spotkanie z teatrzykiem kamishibai. Wysłuchaliśmy opowiadania pt. „Kiedy dorosnę. ..Marzenia motylego jajeczka”. Po wysłuchaniu i obejrzeniu pięknych ilustracji uczniowie rozmawiali o tym, kim chcieliby być w przyszłości oraz wykonali ilustrację do najciekawszego fragmentu opowiadania.