Spotkanie z pisarką Mariolą Pryzwan

W środę 18 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie z pisarką Mariolą Pryzwan-autorką książek biograficznych. Adresatami spotkania były dzieci z oddziału przedszkolnego.
Mariola Pryzwan jest autorką m.in. książki o życiu i twórczości Marii Kownackiej pt. „Plastusiowa mama. Wspomnienia o Marii Kownackiej”.
Pisarka w interesujący sposób opowiadała o twórczości Marii Kownackiej, o jej wielkiej miłości do dzieci i przyrody. Na widok malutkiego „ludzika z plasteliny” - Plastusia, dzieci bardzo się ucieszyły. Najmłodsi pochwalili się również swoimi Plastusiami, które wykonali wcześniej na zajęciach.
Spotkanie odbyło się w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, w zakresie którego nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe.
Agnieszka Wójcikiewicz