Apel Samorządu szkolnego klas IV-VIII i klas III Gimnazjum

"Pamięć o zmarłych jest bardzo ważna, gdyż wartość narodu mierzy się jego stosunkiem do przodków."

W naszej szkole listopadowa zaduma udzieliła się wszystkim 31.10. 2018r. podczas apelu z okazji zbliżających się listopadowych Świąt - 1 i 2 listopada pod hasłem „Tym, którzy odeszli”. Uczniowie klasy 4a Dulz Justyna, Romaniuk Wojtek i klasy 3B Gimnazjum Ewa Lubowicka, Gabrysia Grabowska przedstawili wiersze mówiące o jesiennej zadumie, o przemijaniu, a także niepotrzebnym lęku przed śmiercią. Kolejnym punktem apelu było obejrzenie prezentacji przygotowanej przez uczennice z klasy 6d Maję Płońską i Wiktorię Nowakowską.
Refleksyjny i wzruszający program przybliżył atmosferę i nastrój zbliżających świąt oraz skłonił do przemyśleń na temat naszego życia.

Samorząd uczniowski omówił zbliżające się wydarzenia szkolne:
- Wybory do Samorządu szkolnego,
- Święto Niepodległości,
- oraz zasady bezpieczeństwa w szkole na które szczególną uwagę zwróciła pani Dyrektor Szkoły Ewa Jabłońska.
Na apelu zostały również rozdane nagrody - medale z konkursów sportowych wręczone przez p. Małgorzatę Jabłońską i p. Agnieszkę Orlikowską.

Opiekunowie Samorządu szkolnego
Kłak Joanna