Legionowska Jedynka na 100-lecie nadania nazwy - foldery, mapy, lapbooki.

Drodzy Uczniowie,
maj to wyjątkowy miesiąc. Obchodzimy ważne uroczystości dla tożsamości naszego narodu. Dziś obchodzimy Święto Flagi, jutro czcimy 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pamiętajmy, żeby godnie celebrować te święta, wywieszając flagę, uczestnicząc w różnych uroczystościach, spędzając ten czas z rodziną. Również 1 maja minęło 15 lat od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Maj jest również ważnym miesiącem dla naszej "Małej Ojczyzny". 3 maja 1952 Legionowo otrzymało prawa miejskie. W piątek mija 57 lat od tego wydarzenia. W tym roku również obchodzimy 100 rocznicę nadania przez „ojca chrzestnego” Bolesława Roję nazwy Legionowa. Dlatego nauczyciele historii postanowili włączyć się w te obchody i zachęcamy uczniów do tworzenia folderów, map oraz lapbooków na jeden z wybranych tematów:

3 maja w Legionowie. Jak obchodzimy to święto? - folder lub lapbook.
100-lecie nadania nazwy Legionowo - lapbook.
Chcę poznać zabytki powiatu legionowskiego - folder, lapbook bądź mapa powiatu ozdobiona, na której zakreślicie szlak historycznych zabytków powiatu.
Chodź, oprowadzę Cię po Legionowie! - przewodnik po mieście.
15 lat Legionowa w Unii Europejskiej - lapbook.

Prace zostaną ocenione przez nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na specjalnie przygotowanej wystawie 23 i 24 maja.

Prace przynosicie do sali 47 do 19 maja 2019 r.

Organizatorzy,
Jolanta Urbańska, Wacław Kobyliński, Michał Zalewski, Izabela Śmiałek i Kamila Prażnowska-Sinulingga.