Finał miejskiego konkursu pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo "Moje miasto Legionowo"

Dnia 10 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Legionowie odbyła się II edycja miejskiego konkursu historycznego pod patronatem Prezydenta Legionowa - „Moje miasto Legionowo”, którego celem jest rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań historią miasta i regionu oraz doskonalenie umiejętności prezentacji zdobytych wiadomości. Tegoroczna edycja zostało rozszerzona o tematykę 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Do konkursu przystąpiły cztery legionowskie szkoły, z których wcześniej zostali wyłonieni trzej uczniowie, uczestniczący w etapie międzyszkolnym. Uczniowie tworzyli zespoły, które odpowiadały na pytania zadawane przez Komisję.

Pytania do etapu międzyszkolnego zostały przygotowane przez Muzeum Historyczne w Legionowie i Towarzystwo Przyjaciół Legionowa.

Komisja w składzie: Wacław Kobyliński– przewodnicząca oraz członkowie Katarzyna Ziułkowska-Karnicka (z Muzeum Historycznego w Legionowie), Krzysztof Kołodziejczyk (z Towarzystwa Przyjaciół Legionowa) przeanalizowała odpowiedzi uczestników i wyłoniła laureatów:

I miejsce - przedstawiciele gimnazjum nr 4 w składzie:
Zuzanna Szwedryn, Filip Kaczyński, Michał Trawczyński
II miejsce - przedstawiciele gimnazjum nr 5 w składzie:
Franciszek Banak, Michał Suchożebrski, Jakub Topór
III miejsce - przedstawiciele gimnazjum nr 1 w składzie:
Marcin Laskowski, Łukasz Prądzyński, Jakub Matysiak

Organizatorzy serdecznie gratulują zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu.

Jolanta Urbańska, Marta Dejnek i Wacław Kobyliński.