Obchody święta niepodległości - Podsumowanie.

W październiku i listopadzie nasza społeczność szkolna podjęła szereg działań związanych z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jeszcze w październiku nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali piękną akcję „100 metrów na 100-lecie”. Dzieci ubrane w barwy narodowe w ramach akcji wybiegały świetne czasy na zaplanowanym dystansie.
Na przełomie października i listopada nauczycielki języka polskiego zaingerowały pomysł pisania autorskich wierszy patriotycznych przez uczniów naszej szkoły i udostępniały je na gazetkach ściennych na korytarzach i w salach lekcyjnych. W ramach zorganizowanej i przeprowadzonej przez nich akcji „100 wierszy na stulecie odzyskania niepodległości” powstało wiele wartościowych i wzruszających utworów. Gazetkę przygotowała Pani Marta Dejnek.
Nauczyciele historii i języka polskiego przygotowali też wspólny konkurs szkolny - „Życzenia dla Niepodległej”. Wpłynęło wiele przepięknych prac, które możecie podziwiać na szkolnym korytarzu i na wystawie w sali 47.
Nauczyciele historii przeprowadzili dwie dodatkowo akcje: „100 kotylionów na 100-lecie”, w której oddziały klasowe miały za zadanie wykonać po 100 kotylionów. Wpłynęło ponad 2000 kotylionów, którymi ozdobiliśmy szkołę i uczniów podczas uroczystych obchodów święta niepodległości. Drugim wydarzeniem organizowanym przez historyków był konkurs Lapbook „Niepodległa”. Na konkurs wpłynęło ponad 50 prac. Każda z nich była oryginalna i piękna.
W trakcie obchodów uroczystości w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się podniosła i wzruszająca akademia.
9 listopada dołączyliśmy do akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i wspólnie ze szkołami w całej Polsce o 11.11 odśpiewaliśmy Hymn Państwowy. Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych podopiecznych, którzy wykazali się znajomością najważniejszej w naszym kraju pieśni i wykonali ją perfekcyjnie.
Tego dnia wdrożyliśmy również w życie pomysł Pani Aleksandry Witkowskiej i wspólnie, całą społecznością szkolną wykonaliśmy zdjęcie żywej flagi. Efekt był niesamowity i możemy go podziwiać na stronie szkoły.
Podczas uroczystych akademii na 3 i 5 godzinie lekcyjnej nasi uczniowie obejrzeli spektakl przygotowany przez uczniów klas 3b, 6a i 7d pod kierunkiem Pani Jolanty Urbańskiej, Pani Ewy Walczak, Pana Michała Zalewskiego oraz Pana Wacława Kobylińskiego. Autorką tekstu akademii była Pani Jolanta Urbańska.
Przepiękne dekoracje, które towarzyszyły uroczystości, zostały zaprojektowane i wykonane przez panie: Aleksandrę Witkowską i Joannę Kącką - Malinowską. Podczas uroczystości wspólnie odśpiewano cztery zwrotki „Roty” Marii Konopnickiej. Było to możliwe dzięki przygotowaniom, które prowadziła Pani Monika Misiura na lekcjach muzyki.
W tym dniu za nagłośnienie odpowiedzialni byli uczniowie radiowęzła: Bartłomiej Szulc 3Ga, Tomasz Majchrowski 3Gc, Zuzanna Kielec 3Gc, Patrycja Zyznowska 3GcKrystian Kownacki 8e, Wojciech Choduń 7d pod opieką Pana Zbigniewa Kamińskiego
Za poczet sztandarowy odpowiedzialni byli uczniowie klasy 7e i Pan Michał Zalewski. Organizatorzy serdecznie dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom za wsparcie i zaangażowanie.

Wacław Kobyliński, Jolanta Urbańska, Ewa Walczak, Michał Zalewski, Kamila Prażnowska- Sinulingga.