Regulamin Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

I POSTANOWIENIA OGÓLNE
Niniejszy regulamin określa warunki, na jakich odbywa się szkolny konkurs przeprowadzony w Szkole Podstawowej nr 1 w Legionowie.
Organizatorem szkolnego konkursu jest SP nr 1 w Legionowie im. Mikołaja Kopernika (zwany dalej organizatorem). Konkurs powstał z inicjatywy nauczycieli języka angielskiego : p. Karoliny Ćwiek i p. Iwetty Rębeckiej.

II. CELE KONKURSU
1. Rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania językiem angielskim.
2. Stworzenie płaszczyzny zdrowej rywalizacji.
3. Sprawdzenie wiedzy uczniów o Wielkiej Brytanii , Kanadzie, Stanach Zjednoczonych , Australii i Nowej Zelandii.
4. Zachęcanie młodzieży do samodzielnego zdobywania wiedzy o krajach anglojęzycznych – ich historii, kulturze, geografii, zwyczajach, świętach.
5. Umożliwienie uczniom sprawdzenia własnej wiedzy zdobytej na lekcjach języka angielskiego, zajęciach pozalekcyjnych i innych przedmiotach .

III. ZAKRES MATERIAŁU
1. Konkurs sprawdzi wiedzę uczniów w zakresie szeroko pojętej kultury i obyczajów krajów anglojęzycznych (Wielka Brytania, USA, Kanada, Australia) zawartych
w programie nauczania języka angielskiego, przekazywanych na zajęciach lekcyjnych, pozalekcyjnych, w TV. Pytania będą również dotyczyły podstawowej
znajomości geografii, historii i życia codziennego: stolice, popularne miasta, zabytki, dawni i obecni przywódcy, sławne osoby i postaci fikcyjne, święta …
2. Szczegółowy zakres materiału zostanie umieszczony na gazetce ścienne nr 4, która znajduje się na piętrze budynku głównego Szkoły Podstawowej nr 1.

IV. KOMISJA KONKURSOWA
1. Podczas trwania konkursu w komisji będą obecni organizatorzy .
2. Prace konkursowe sprawdzane będą przez nauczycieli języka angielskiego: p. Karolinę Ćwiek i p. Iwettę Rębecką.

V. PRZEBIEG KONKURSU
1. Uczestnikami konkursu są uczniowie klas VII-VIII szkoły podstawowej
2. Zgłoszenia należy kierować poprzez dziennik elektroniczny Librus do p. Karoliny Ćwiek do dnia 10. 03.2019 r.
3. Konkurs odbędzie się dnia 14.03.2019 r. o godzinie 14.45.- 15:30 (8 godzina lekcyjna ) w sali nr 62..
4. Konkurs składa się z jednego etapu w formie pisemnej. Test składa się z różnego rodzaju zadań: test wyboru, odpowiedzi na pytania, uzupełnianie zdań, itp.
6. Prace uczniów oceniają organizatorzy konkursu .

VI. WYNIKI
1. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 22.03.2019 r.
2. Laureaci – zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymają dyplomy oraz nagrody, przewidziane są również dyplomy dla pozostałych uczestników.

Karolina Ćwiek
Iwetta Rębecka