Kolorowanki tematyczne i zabawy ruchowe

Propozycja zajęć świetlicowych
Temat: Kolorowanki tematyczne i zajęcia ruchowe
Grupa: Uczniowie klas I a i I b
Termin realizacji: 02-03.04.2020 r.

Propozycje dla dzieci na spędzenie czasu w domu.
Tematyka kolorowanek jest uniwersalna. Uczniowie przygotowują stanowisko pracy. Z pomocą rodziców drukują załączone kolorowanki. Technika dowolna. Oprócz kredek, czy flamastrów można zastosować inne techniki platyczne poznane na zajęciach, jak np. wydzieranka z kolorowego papieru czy krepiny. Kolorowanie stanowi doskonałe ćwiczenia manualne, wyrabia motorykę, daje dziecku możliwość wykazania się talentem plastycznym, którego nie brakuje u wychowanków świetlicy.

Kolejna propozycja to zestaw ćwiczeń fizycznych, które uczniowie wykonują razem z rodzicami. Ruch to zdrowie i nie można o nim zapominać nawet podczas siedzenia w domu. Zaproponowane proste ćwiczenia doskonal kondycję, a przy okazji są doskonałą zabawą integracyjną. Zachęcam do zapoznania się z załączonym materiałem fimowym autorstwa JK Sport.

Katarzyna Narożna