Projekt „Wiem i działam”

PAH.
W bieżącym roku szkolnym wybrani uczniowie klas 7 i 8 brali udział w projekcie edukacyjnym zainicjowanym przez PAH – „Wiem i działam”.
W ramach projektu zostały przeprowadzone zajęcia w oparciu o udostępnione materiały.
Głównym celem przedsięwzięcia jest zachęcanie do pomagania innym oraz poszerzanie świadomości na temat kataklizmów, konfliktów zbrojnych oraz innych sytuacji, które mogą prowadzić do ogromnych kryzysów społecznych.
Pomoc poszkodowanym w kryzysach humanitarnych jest jednym z podstawowych odruchów i oznaką człowieczeństwa. Wiele działań nie byłoby możliwe bez wsparcia wolontariuszy. Rosnąca liczba kryzysów humanitarnych i osób poszkodowanych wymaga coraz większej liczby organizacji i osób zaangażowanych w niesienie pomocy.
Uczniowie rozumieją taką potrzebę i chętnie włączają się w działania pomocowe.
Podsumowaniem projektu było działanie świadomościowe – wystawa na podstawie publikacji plakatowej oraz własnoręcznie wykonie plakatów dotyczących pomocy humanitarnej, które zostały rozwieszone w naszej szkole.
Uczniowie zdobyli wiedzę o mądrym pomaganiu i wykorzystaniu tej wiedzy
w praktyce.
Zachęcamy do odwiedzin strony Polskiej Akcji Humanitarnej i zaangażowania się w pomoc innym.
Izabela Śmiałek