Dni Osób z Niepełnosprawnościami

Obchody święta.
W dniach od 10 listopada do 10 grudnia 2022 r., w Szkole Podstawowej nr 1 po raz kolejny odbywają się obchody święta Dni Osób z Niepełnosprawnościami.
W ramach obchodów zorganizowano różne wydarzenia skierowane do naszych uczniów.
Zostały przygotowane
konkursy z nagrodami w klasach I-III i w klasach IV-VIII Nagrody dla zwycięzców zostaną wręczone na apelu Samorządu Uczniowskiego.
Lekcje wychowawcze z prezentacją multimedialną, podczas których uczniowie dowiedzą się czym jest niepełnosprawność oraz poznają sławne osoby będące osobami niepełnosprawnymi.
Na szkolnych tablicach informacyjnych zostały umieszczone treści dotyczące Dni Osób z Niepełnosprawnościami.

Liczymy na to, że dzięki obchodom tego święta znikną podziały i stereotypy obecne w naszym życiu, a słowo niepełnosprawność nie będzie kojarzyło się naszym uczniom z kimś gorszym.

Zespół nauczycieli współorganizujacych kształcenie, Samorząd Uczniowski