26 września.
Dnia 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków, który ma na celu uświadamianie językowej różnorodności Europy oraz propagowanie uczenia się języków przez całe życie, zarówno w szkole, jak i poza nią.

W tym roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu językowego pod patronatem Dictato Polska.
Nauczyciele języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego przygotowali z tej okazji wiele ciekawych aktywności dla uczniów naszej Szkoły.

Uczniowie mogli zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi krajów europejskich (czy wiecie, że najdłuższe słowo w języku niemieckim składa się aż z 79 liter!!! ). Rozwiązywali quizy, doskonalili kompetencje cyfrowe, sczytując kody QR. Dobra zabawa została połączona z nauką języków, geografii.
Rosnąca popularność robienia sobie selfie nie ominęła także naszej szkoły. W salach językowych pojawiła się foto ramka – idealna do pamiątkowych zdjęć z kolegami i koleżankami, a także nauczycielami.
Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w to wydarzenie. Do zobaczenia za rok na kolejnym Europejskim Dniu Języków.

Anna Akimowicz
Karolina Ćwiek