Wizyta wolontariuszy ze schroniska

W dniu dzisiejszym naszą klasę odwiedzili Wolontariusze ze Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie: pani Kamila i pan Daniel. Przybyli do szkoły w towarzystwie psa, który wabi się Monia. Nasi goście wyjaśnili uczniom, czym jest wolontariat, na czym polega ich praca i jakie warunki należy spełnić, by pomagać zwierzętom w charakterze wolontariusza. Pan Daniel, niezwykle ciekawie opowiadał o tym, jak wygląda schronisko dla zwierząt. Podzielił się ciekawostkami na temat zachowania zwierząt w różnych sytuacjach. Poruszył również temat adopcji psów. Natomiast dzieci, pod czujnym okiem pani Kamili, mogły pogłaskać przyjaznego pieska. To było bardzo ciekawe spotkanie. Uczniowie obiecali, że wraz z rodzicami odwiedzą schronisko, a nawet zabiorą pieski na spacer.

Jeszcze raz dziękujemy za wizytę w naszej szkole i poświęcony czas.
Klasa 2e