2a na wycieczce

Obchody Narodowego Święta Niepodległości przypadające 11 listopada uczniowie klasy 2a rozpoczęli już w piątek 10 listopada br. Przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego o godz. 11.11 odśpiewali hymn oraz piosenkę „Co to jest niepodległość?”. Następnie dzieci przeszły ulicą Piłsudskiego do dworca PKP w Legionowie, aby zrealizować II moduł ogólnopolskiego projektu „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”. Tym razem poszukiwaliśmy matematyki na dworcu kolejowym. Celem wycieczki było sprawdzenie, jak teoretyczne umiejętności nabywane w szkole – nauka kalendarza, obliczenia pieniężne, odczytywanie wskazań zegara – można wykorzystać w codziennym życiu. Uczniowie zrozumieli, że umiejętności matematyczne przydają się w czasie planowania podróży, podczas kupowania biletów. Dowiedzieli się o zasadach bezpiecznego podróżowania pociągiem i poznali zawody związane z pracą na kolei.