Klasa 4b w Muzeum Króla Jana III Sobieskiego

SP1.
Uczniowie klasy 4b odwiedzili rezydencję króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Podczas lekcji muzealnej „Z wizytą u króla” dowiedzieli się jakim był władcą, jakie książki czytał, w co się ubierał. Uczniowie mieliśmy okazję przymierzyć kontusz i żupan.
Kolejnym punktem programu były warsztaty kulinarne „Święta w kuchni staropolskiej”, podczas których uczniowie dowiedzieli się, jak w okresie staropolskim wyglądały przygotowania świąteczne, jakie były niegdyś zwyczaje świąteczne i dlaczego były one tak ważne? Następnie pod okiem profesjonalnych kucharzy i z pomocą edukatorów kulinarnych uczniowie przygotowali świąteczne dania z pierwszych polskich książek kucharskich. Na koniec wspólnie zasiadli do stołu, aby skosztować przygotowanych potraw.