Spotkanie w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej

Trójka klasowa z klasy 3d wzięła udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością.
Spotkanie odbyło się w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Legionowie, które miało na celu podniesienie świadomości uczniów czym jest niepełnosprawność.
Uczniowie mieli okazję zwrócić uwagę na problemy oraz ograniczenia jakie towarzyszą w dniu codziennym osobom niepełnosprawnym. Kolejnym celem było rozbudzenie tolerancji wobec rówieśników, którzy inaczej funkcjonują.
Podczas zajęć uczniowie doświadczali, w jaki sposób poznają i odbierają świat osoby z niepełnosprawnością ruchową, wzrokową oraz słuchową.
Ponadto zadaniem uczniów, przekazanie zdobytej wiedzy i doświadczeń, swoim kolegom i koleżankom z klasy, poprzez wykonanie wspólnego plakatu o niepełnosprawności i przesłanie go do Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Legionowie.