Wyjątkowa lekcja o PRL

W pierwszy dzień wiosny, wspólnie z klasą 6 d, przeprowadziliśmy lekcję „Żywej historii o PRL”. Uczniowie mieli za zadanie zapytać się dziadków o jakieś wspomnienia i pamiątki z okresu Polski Ludowej. Okazało się, że szafy babć, dziadków, a nawet rodziców wypełnione są licznymi skarbami, które uczniowie przynieśli specjalnie na zajęcia historii. Tak więc mieliśmy okazję zobaczyć hełm, maskę przeciwgazową, maszynę do pisania, aparaty fotograficzne, żelazko, dziadka do orzechów, plakaty, zdjęcia, niezliczoną ilość monet, znaczków, banknotów. Znalazły się też w zbiorach karty do głosowania, kartki na żywność, medale czy zabawki. Przedmioty i historie, które się za nimi kryły przeniosły nas do przedziwnego świata PRL i muszę przyznać, że lekcja ta długo pozostanie w mojej pamięci.

Nauczyciel historii,
Wacław Kobyliński.