Święto w Szkole Podstawowej nr 1 w Legionowie

Kuźnia Kopernikowskich Talentów
Święto w Szkole Podstawowej nr 1 w Legionowie.

Dnia 22 marca 2019 r. (piątek) w naszej szkole miały miejsce uroczyste obchody Święta Szkoły pod hasłem: Kuźnia Kopernikowskich Talentów. O godzinie 12:00 odbyła się uroczystość z udziałem gości:
p. Romana Smogorzewskiego - Prezydenta Miasta Legionowo
p. Ryszarda Brańskiego – Przewodniczącego Rady Miasta Legionowo
p. Magdaleny Boreckiej - Zastępcy Naczelnika Wydziału Edukacji UML
p. Janusza Klejmenta - Przewodniczącego Komisji Oświaty
p. Małgorzaty Luzak – Radnej Rady Miasta Legionowo
p. Sylwii Klejment – Przewodniczącej Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1
P. Ireny Boguckiej - Prezes KZB Legionowo

Jak powiedział znany aktor Al Pacino „Talent to dar, by móc zagrać rolę, w której talent ma szansę się objawić”. Tego dnia utalentowani uczniowie mieli możliwość pokazania swoich różnorodnych zdolności i umiejętności. W dwóch różnych rodzajach tańca zaprezentowały się uczennice z klas szóstych, w pięknej recytacji wiersza pt. „Żyrafa u fotografa” - uczennica klasy 1, we wspaniałym śpiewie światowych szlagierów „Milion białych róż ” i „Colors of the wind” – laureaci konkursu „Poliglota”, zaś w mistrzowskiej grze na instrumentach (flecie, pianinie, skrzypcach i gitarze) - uczniowie klas IV- VI.
W wykonaniu naszych TALENTÓW usłyszeliśmy również piękne piosenki: „Dumka na dwa serca”, „Chodź, pomaluj mój świat”, Nasza kochana szkoła”.
Talent był, jest i pozostanie darem, za który odpowiadają wszyscy, choć otrzymuje go jednostka. Jesteśmy pewni, że w naszej szkole nadal będzie działała „Kuźnia Kopernikowskich Talentów”.
Całą uroczystość znakomicie poprowadzili nasi młodzi konferansjerzy – uczniowie z kl. 4 i 6.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.