Klasy IVc i IVd w Młynie Gąsiorowo

Dnia 25 marca 2019 r. klasy 4c i 4d wraz z opiekunami i wolontariuszami z Australii udały się na szkolną wycieczkę do Młyna Gąsiorowo. Na miejscu uczniowie i wolontariusze mieli zorganizowane zajęcia edukacyjno - rozrywkowe. Zapoznaliśmy się z polskimi tradycjami Świąt Wielkanocnych i symboliką Wielkiej Nocy. Uczestniczyliśmy w warsztatach ozdabiania jajek wielkanocnych i w warsztatach lepienia pierogów z farszem z kaszy gryczanej, sera białego, cebuli, majeranku i pieprzu, które potem spożywaliśmy. Wspólna praca pozwoliła nam poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań. Zajęcia były prowadzone przez panie z Młyna Gąsiorowo. Ponadto klasa 4c i 4d poszukiwała pierwszych oznak wiosny, karmiła zwierzęta w gospodarstwie. Dodatkowym punktem wycieczki był udział w zabawie Easter Egg Hunt z ang.- wielkanocna gra polegająca na szukaniu schowanych jajek. Uczniowie klas 4c i 4d poznali zwyczaje wielkanocne krajów anglojęzycznych, a przy tym świetnie się bawiły biegając po placu zabaw w Gąsiorowo. Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć.

Karolina Ćwiek, Iwetta Rębecka