Wycieczka klas 6a i 7b w Kotlinę Kłodzką

W dniach 08-10 maja uczniowie klas 6a i 7b uczestniczyli w wycieczce klasowej w Kotlinę
Kłodzką. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Twierdzę Kłodzką – jeden z największych obiektów warownych z przełomu XVII i XVIII w. Mieliśmy okazję przejść podziemnymi labiryntami – korytarzami minerskimi.
Kolejnego dnia udaliśmy się na całodniowy wypad do Czech, gdzie zwiedziliśmy Skalne Miasto. Spacerowaliśmy rewelacyjną trasą turystyczną między fantastycznymi formami skalnymi. Można tam było odnaleźć głowę cukru, kochanków, dzban, rynek słoni I wiele innych. Dodatkową atrakcją było szmaragdowe jeziorko, wodospady oraz rejs łódką po jeziorku skalnym.
Stamtąd udaliśmy się do Dvor Kralove – jednego z największych w Czechach ogrodów zoologicznych. Jego specjalnością i największą atrakcją jest Afrykańskie Safari, gdzie na kilkunastu hektarach biegają luzem liczne zwierzęta kopytne: różnego rodzaju Antylopy, Bawoły, Zebry, .... Po tej części ogrodu poruszaliśmy się piętrowym autobusem i z jego pokładu oglądaliśmy zwierzęta.
Ostatniego dnia naszej wycieczki udaliśmy się do Złotego Stoku, gdzie wiodła podziemna trasa turystyczna, zwiedziliśmy „Sztolnię Gertruda”, przeszliśmy „Chodnikiem Śmierci”. Mieliśmy również okazję podziwiać jedyny w Polsce podziemny wodospad.
Pod koniec dnia wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu, chociaż nieco zmęczeni i oszołomieni natłokiem wrażeń.