Maksymilian Banaszek

Maksymilian Banaszek, uczeń klasy 5h został Laureatem XVI Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych.
Tym samym wchodzi w skład polskiej reprezentacji na Finał Międzynarodowy i jedzie do Francji.
Finał XXXIII Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych odbędzie się w ostatni weekend sierpnia na Uniwersytecie Diderota w Paryżu.
Maks z ogromnym zaangażowaniem przygotowywał się do tego konkursu. Rozwiązywał mnóstwo zadań logicznych i zagadek matematycznych. Nigdy nie narzekał, że zadań jest za dużo albo że są nudne. Każdą „weekendową porcję” zadań przyjmował z wielką ochotą i z błyskiem w oku.
Maks znajduje również czas na sport. Regularnie trenuje pływanie. W tej dziedzinie również ma swoje sukcesy.
Maks wykorzystuje swoje zdolności, jest pracowity a przy tym skromny i koleżeński. Jest to postawa godna naśladowania dla każdego ucznia.
Koledzy i koleżanki z klasy 5h są dumni z sukcesu Maksa. Przywitali Go w szkole gromkimi brawami i wręczyli Mu własnoręcznie wykonany List Gratulacyjny. Uściskom i gratulacjom nie było końca.
Agnieszka Kamińska