Podsumowanie projektów edukacyjnych

12 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektów edukacyjnych realizowanych w roku szkolnym 2018/2019.
Projekt edukacyjny, to zespołowe działanie mające na celu rozwiązanie jakiegoś problemu, odszukanie odpowiedzi na ważne pytania, sformułowanie rozwiązania. Umożliwia uczniom zdobywanie i rozwijanie umiejętności kluczowych takich, jak: współpraca w grupie, komunikowanie się, gromadzenie, selekcjonowanie i przetwarzanie informacji, stawianie pytań i formułowanie wniosków, planowanie pracy oraz prezentowanie wyników pracy na forum.
W tym roku szkolnym uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w projektach matematycznych „Myślę, więc gram. Gram więc myślę.” i „Matematyka jest wszędzie.” oraz projekcie z języka angielskiego „International communication and travelling abroad”.
Uczniowie poprzez zabawę pogłębili swoją wiedzę z matematyki i języka angielskiego, a ponadto rozwinęli swoje zdolności manualne wykonując wiele plakatów, makiet i modeli. Wszystkie prace uczniów zostały zaprezentowane na wystawie, którą z zainteresowaniem oglądali uczniowie jak i nauczyciele.

Iwona Kopeć
Agnieszka Kamińska