Herbatka z samowara - Projekt edukacyjny - "Przewodnik po kulturze rosyjskiej dla ciekawych świata"

Czy można uczyć się języków obcych, dobrze się przy tym bawiąc? Oczywiście, że tak. Przekonali się o tym uczestnicy projektu edukacyjnego "Przewodnik po kulturze rosyjskiej dla ciekawych świata" - rozwijanie umiejętności językowych z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych. Podczas pierwszych zajęć uczniowie mieli okazję zobaczyć jak zaparza się herbatę w rosyjskim samowarze, dowiedzieli się gdzie powstały pierwsze samowary. W trakcie zajęć uczniowie poznali sposoby picia herbaty, historię jej pojawienia się w Rosji. Oprócz ciastek i cukru na stole pojawiło się tradycyjne warenije, czyli konfitura, którą Rosjanie lubią dodawać do herbaty. Poprzez bogaty materiał graficzny i filmowy uczestnicy projektu edukacyjnego bliżej poznali Rosję i jej kulturę. Pracując z mapą, uczniowie określili położenie Rosji, omówili trasę Kolei Transsyberyjskiej. Dowiedzieli się, ile stref czasowych jest w Rosji oraz przeliczyli różnicę czasową pomiędzy różnymi miastami tego kraju. Obejrzeli filmy prezentujące Rosję i jej stolicę. Niewątpliwie były to miłe i pouczające spotkania a także świetna okazja do integracji zespołów klasowych. W listopadzie przewidujemy kolejne aktywności i działania, wśród których będzie nauka narodowego tańca rosyjskiego - Kazaczuka.

Karolina Ćwiek