Super kumpel to JA - klasa 5d

28 października klasa 5d miała gościa na lekcji, był nim pedagog szkolny, p. Anna Borowa, która przeprowadziła w klasie pogadankę na temat budowania dobrych relacji z rówieśnikami. Celem zajęć było tworzenie zgranego zespołu klasowego; zapobieganie wykluczaniu i agresji rówieśniczej oraz tworzenie pozytywnego klimatu klasy. Na początku zajęć pani pedagog przypomniała klasie 5d o podstawowych obowiązkach ucznia m.in. o konieczności zmieniania obuwia, wyłączaniu telefonu komórkowego w czasie zajęć lekcyjnych. Uczniowie odpowiadali na pytania, które pozwoliły im przekonać się, jak dobrze znają się. Wskazywali kto wśród uczniów klasy ma taki sam znak zodiaku, taki sam kolor oczu, jest tego samego wzrostu. Zajęcia miały pomóc uczniom w opracowaniu zasad funkcjonowania w klasie i stworzeniu dobrej atmosfery. Zgrany i wspierający się zespół klasowy wpływa pozytywnie na samopoczucie i nastrój uczniów, a także na frekwencję i osiągnięcia w nauce .

Karolina Ćwiek (wychowawca 5d)