„Dzieci uczą rodziców”

W tym roku szkolnym uczniowie klas pierwszych przystąpili do projektu „Dzieci uczą rodziców”. Organizatorem akcji jest Centrum Rozwoju Lokalnego. Akcja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych uczniów, wsparcie procesu edukacji poprzez wykorzystanie kreatywnych form przekazywania wiedzy oraz zachęcenie dzieci do przekazywania zdobytej wiedzy rodzicom. Uczestnicząc w tej ogólnopolskiej akcji edukacyjnej, pierwszoklasiści raz w miesiącu wezmą udział w specjalnie przygotowanej lekcji, po której zdobytą wiedzę przekażą swoim rodzicom. Zajęcia będą podejmowały tematykę ekologii, bezpieczeństwa, kultury i historii.
Za nami pierwsze zajęcia pt.: „Niepodległa Polska”. Podczas lekcji uczniowie klas pierwszych, oglądając specjalnie przygotowaną dla nich prezentację multimedialną, przypomnieli sobie nasze symbole narodowe oraz sylwetki Polaków, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości przez Polskę. Na koniec wykonali specjalnie przygotowane dla nich zadanie, które zabrali do domu i tam opowiedzieli swoim rodzicom o tym, czego dowiedzieli się podczas pierwszych zajęć.
Wychowawcy klas pierwszych