Wigilia Szkolna w SP1

W dniu 18.12.2019r. w naszej szkole odbyła się uroczysta Wigilia Bożego Narodzenia. Uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali inscenizację pt.:Hej kolęda, kolęda. W kolędowaniu na ludowo mali kolędnicy chodzili po wsi, odwiedzali gospodarzy zwiastując im dobrą nowinę - Narodziny naszego Zbawiciela. Śpiewem i tańcem zbójnickim witali narodzonego Jezuska. Na scenie wystąpiło blisko 100 uczniów.
Na zakończenie wszyscy wspólnie kolędowali małemu Jezusowi wraz z kolędnikami chodzącymi wśród widowni. Śpiewali z nami m. in. Pan Prezydent Roman Smogorzewski, Pan Przewodniczący Rady Miasta Janusz Jan Klejment, Pani Dyrektor SP nr 1 Ewa Jabłońska, Ks. biskup Marek Solarczyk, ks. Prałat parafii Matki Bożej Fatimskiej Tomasz Chciałowski, ks. proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnie Jerzy Sieńkowski oraz nauczyciele, rodzice i uczniowie naszej szkoły.

Na koniec usłyszeliśmy życzenia po góralsku, które przekazujemy Wam wszystkim:

Na scescie, na zdrowie, na to Boze Narodzynie.
Coby sie wom dazylo, mnozylo kazde stwozynie!
Dej wom Boze - co sie tycy
-  nolepse na świecie dzieci:
śwarnyk chłopców i dziywcęta,
ostomiłe wnucęta.
Coby wom nicego nie chybiało.
Z roku na rok przybywało.
Na scynście, na zdrowie, na to Boze Narodzynie, na tyn Nowy Rok!
Zebyście mieli chleba, kielo wom trzeba.
Zebyście mieli cielicek, jako w lesie jedlicek.
Zebyście mieli owiecek, kielo w kopcu mrowiecek.
Zeby sie chowały dzieciontka, cielontka i prosiontka.
Zebyście byli weseli, jako w niebie janieli. Hej!

Agnieszka Ilska
Joanna Zając