Ogólnopolski projekt edukacyjny Czytam z klasą Lekturki spod chmurki - klasa 3e

Uczniowie klasy 3e biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym Czytam z klasą Lekturki spod chmurki. Pierwszą omawianą lekturą były baśnie H.Ch. Andersena.
Na zajęciach przeczytaliśmy baśń "Dziewczynka z zapałkami". W Lekturniku pokolorowaliśmy okładkę, podpisaliśmy i uzupełniliśmy strony związane z przeczytaną lekturą. W sali zorganizowaliśmy wystawę pt. "Baśnie H. Ch. Andersena". Uczniowie przygotowali informacje o H. Ch. Andersenie oraz ilustracje do ulubionych baśni. Dzieci wykonały zakładki do książek, które podarują w prezencie wybranym osobom. W klasie przygotowaliśmy kącik czytelniczy, gdzie umieściliśmy plakat projektu oraz własnoręcznie przygotowane Czytusie. Mama uczennicy z naszej klasy przeczytała nam baśń "Dzikie łabędzie" .
Katarzyna Rudnicka
Aleksandra Witkowska