Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - klasa 5d

Dnia 24 lutego 2020 roku obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie. Przypada ono 21 lutego. W tym roku dzień ten wypadł na koniec ferii zimowych, co uniemożliwiło nam uroczyste obchody. Postanowiliśmy wrócić do tego po przerwie zimowej. I tak dla uczczenia święta języka polskiego klasa 5d zorganizowała szereg działań promujących Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Delegacja klasy 5d odwiedziła oddziały 1-3. Uczniowie przygotowali dla najmłodszych kolegów różne zabawy językowe w postaci zagadek i zabaw z literami. Lekcje języka polskiego obfitowały w zagadki i rebusy językowe. Uczniowie zmierzyli się z wieloma językowymi i ortograficznymi pułapkami. Były: rebusy, krzyżówki, zagadki ortograficzne, ukryte słowa, łamańce językowe. Uczniowie przygotowali gazetkę ścienną z najczęściej popełnianymi błędami językowymi w mowie i w piśmie. Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego upłynęły w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły uświadomili sobie, że język polski jest naszym skarbem oraz symbolem narodowym i wszyscy powinniśmy o niego dbać.

Karolina Ćwiek (wychowawca klasy 5d)