Apel Samorządu Uczniowskiego.

Dziś, 20.10.2017 w naszej szkole odbył się pierwszy apel Samorządu Uczniowskiego. Oto jego treść:
Witamy serdecznie wszystkich uczniów na pierwszym Apelu Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018. Za nami już pierwszy miesiąc nauki, zostało nam już ich tylko dziewięć.

Chcielibyśmy powitać nowego Opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Wacława Kobylińskiego, który od 18 września wspiera nasze działania. Jednocześnie z tego miejsca gorąco chcemy podziękować p. Jolancie Urbańskiej oraz p. Kamili Prażnowskiej-Sinulingga za dotychczasową opiekę, ufamy, że cały czas możemy liczyć na Pań wsparcie.

Przed nami wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. W tym roku w naszej szkole będzie funkcjonowała jedna, wspólna Rada. Dostanie się do niej tylko 15 uczniów z najwyższą liczbą głosów. W środę 25 października odbędą się wybory. Komisja będzie chodziła z urną, a wybory będą odbywać się w salach lekcyjnych. Pamiętajcie, że tego dnia wybieracie swoich przedstawicieli w szkole. To ONI będą was reprezentowali, więc wybierzcie mądrze.

I tak z klas czwartych do Rady Samorządu Uczniowskiego kandydują:
Oliwia Rosińska, Kacper Pańczuk, Zuzanna Płoska, Konrad Zaczek, Wiktoria Skibniewska, Filip Leszko, Izabela Dydycz, Iga Kamińska, Aleksandra Kołtek, Nadia Gondek.
Z klas piątych: Amelia Cybula, Antoni Krzyżek, Adrianna Zabłocka, Wojtek Pawlak, Zuzia Jakubowska, Milena Krupko.
Z klas szóstych: Bartłomiej Swiergal i Nicolas Szpejewski, Kajetan Łabęda, Piotr Orlikowski, Ada Kaczor, Mateusz Bobrowski, Adriana Kuc, Zuzanna Świderska.
Z Klas siódmych: Monika Murawska, Julia Gendas, Liliana Jezierska, Aleksandra Lewandowska, Emilia Trzcińska, Dominika Wiśniewska, Weronika Broniszewska, Oliwia Kieszek
Z drugich klas gimnazjalnych: Konrad Łagoda, Ewa Lubowicka, Zuzanna Danielewska. A spośród trzecioklasistów kandydują: Alicja Gniadzik, Miłosz Sułowski, Karolina Suwara, Patrycja Chudzyńska.

Kandydaci do wtorku mogą prowadzić kampanie wyborczą. Uczniowie mogą rozdawać ulotki bądź wieszać plakaty w wyznaczonych miejscach. Wszystkim kandydatom życzymy powodzenia!

Na koniec jeszcze parę spraw bieżących. Ponieważ zauważyliście, że podczas przerw na korytarzach jest naprawdę tłoczno, dlatego prosimy, abyście uważali na siebie nawzajem. Przypominamy, że do szkoły przed lekcjami przychodzimy najwyżej 15 minut przed rozpoczęciem lekcji. Osoby, które nie chodzą na religię w czasie zajęć są w bibliotece bądź na stołówce. Prosimy, abyście zmieniali również obuwie, zbliża się deszczowa pora, to ważne, żebyśmy nie chodzili po zabłoconych korytarzach. Czwartoklasistów prosimy, abyście sprawdzali zastępstwa i informowali klasę, jeśli macie odwołane lekcje.

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała certyfikat „Zielona Flaga”. Warto tu przypomnieć, że jest to certyfikat międzynarodowy. Nie zwalnia to nas z dalszego dbania o środowisko. Zatem zachęcamy do udziału w różnych akcjach organizowanych przez nauczycieli biologii i przyrody.

W tym roku przystąpiliśmy do dużych, ogólnopolskich konkursów „Zaczytana Szkoła” oraz „Szkoła młodych Patriotów”. Warto byśmy wspomogli naszych nauczycieli i wspólną pracą uzyskali certyfikaty tych konkursów. Więcej informacji o konkursach udzielą Wam p. Wacław Kobyliński i p. Katarzyna Niziołek.

Pragniemy również przypomnieć, że jutro, w sobotę, normalnie przychodzimy do szkoły, będziemy mieli lekcje według poniedziałkowego planu, ponieważ odpracowujemy poniedziałek 30 kwietnia 2018 roku. Warto podjąć ten wysiłek dla majówki, która będzie miała 9 dni!

Szkolne Koło Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski bardzo serdecznie zaprasza Was do wsparcia naszej akcji Irma, która ma na celu pomóc poszkodowanym w kataklizmie, który we wrześniu dotknął Karaiby. Jeszcze do jutra do sali 47 możecie przynosić: jedzenie długoterminowe (wszystkie produkty), koce, namioty, latarki, środki czystości, środki opatrunkowe, zabawki,materiały edukacyjno – szkolne ( zeszyty, bloki rysunkowe, długopisy, kredki, ołówki,
papiery kolorowe, itp.).