Światowy Dzień Ziemi

W dnu 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi.
Dzień Ziemi pierwszy raz był obchodzony w 1970 roku w Stanach Zjednoczonych, a w Polsce obchodzimy to święto od 1990 roku. Jego naczelnym celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie i zachęcanie do prowadzenia trybu życia bardziej przyjaznego naszej Planecie.
Każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi, więc każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan.

W związku z nadchodzącym Dniem Ziemi uczniowie naszej szkoły wykonali prace plastyczne
na temat : Przywróć naszą Ziemię.

Autorzy prac to: Hanna Głodny klasa 7c, Maria Średnicka klasa 6h, Julia Łapa klasa 7 f, Lena Pudelska klasa 7b,
Maciej Błoński klasa 7e, Marcel Świtoń klasa 7f, Matylda Mądrowska klasa 7c, Karolina Śliwa klasa 7d,
Aleksandra Nagel klasa 7f, Zuzanna Ławrukiewicz klasa 7c, Iga Kamińska klasa 7g, Julia Krulikowska klasa 8c, Ada Zabłocka klasa 8b, Weronika Cichocka klasa 7e, Jan Kostrzewa klasa 7d.

Anna Wojdyła