Polska, to wielka rzecz...

Moi Drodzy,
Jak wszyscy wiecie w maju obchodzimy jedno z najważniejszych naszych świąt – rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. To już dwieście trzydzieści razy upamiętniamy to ważne dla Polski wydarzenie. Musimy pamiętać, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie ustawą, która prawnie regulowała ustrój naszego państwa.
Aby propagować wiedzę o symbolach narodowych Polski i naszej tożsamości, od 2 maja 2004 r., Polacy obchodzą rocznicę jednego z najmłodszych świąt państwowych – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
Dlatego też z okazji zbliżających się tych rocznic zapraszamy uczniów klas I – III oraz IV - VIII do wzięcia udziału w konkursach:
Kl. I – III Kto Ty jesteś?
a. Mini quiz wiedzy o Polsce i symbolach narodowych;
b. Laurka dla Polski – praca plastyczna z dedykacją;

Kl. IV – VIII Polska, to wielka rzecz.
a. Quiz na temat: Rozbiory Polski i Konstytucja III maja;

Mini quiz dla klas I – III odbędzie się 29 kwietnia, o godzinie 17.30. Link do quizu zostanie zamieszczony w ogłoszeniach na platformie Librus, zaś laurki dla Polski należy nadsyłać do 28 kwietnia 2021 r. do nauczycieli historii.
Quiz dla klas IV – VIII odbędzie się 30 kwietnia o godzinie 17.30. Link do quizu zostanie zamieszczony w ogłoszeniach na platformie Librus.

Uczniowie klas IV - VIII, którzy z quizu osiągną wynik 95% otrzymają ocenę celującą z przedmiotu historia.
Uczniowie klas I – III, którzy z quizu osiągną wynik 95% otrzymają ocenę celującą z edukacji społecznej, zaś zdobywcy I,II i III miejsca w kategorii praca plastyczna zostaną nagrodzeni oceną celującą z edukacji plastycznej.

Olga Maruszewska – Tupacz
Jolanta Urbańska