Uroczyste otwarcie nowego skrzydła szkoły oraz stołówki szkolnej

W piątek 1 października 2021 roku w Szkole Podstawowej nr1 w Legionowie miało miejsce ważne i długo oczekiwane przez uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych wydarzenie, którym było otwarcie nowego skrzydła szkoły oraz kuchni i stołówki szkolnej. Wśród zaproszonych gości, którzy zaszczycili swoją obecnością uroczystość otwarcia byli: Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego – pani Anna Brzezińska, Starosta Powiatu Legionowskiego - pan Sylwester Sokolnicki wraz z przedstawicielką Rady Powiatu Legionowskiego - panią Agnieszką Powała, Zastępca Prezydenta Miasta Legionowo – pan Piotr Zadrożny wraz z przedstawicielami Urzędu Miasta Legionowo, Skarbnik Urzędu Miasta Legionowo – pani Jolanta Ćwiklińska, Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Legionowo – pani Magdalena Borecka, Naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Legionowo – pani Elżbieta Głos, Przewodniczący Rady Miasta Legionowo - pan Ryszard Brański wraz z Radnymi, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Legionowie - pani Elżbieta Pazio, Prezes KZB Legionowo – pani Irena Bogucka wraz z Inspektorami Nadzoru Robót Budowlanych, Prezes firmy Eko-Invest generalny wykonawca inwestycji – pan Marcin Kowalski wraz z kierownikiem budowy – panem Grzegorzem Białym, Proboszcz Parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnie – ksiądz Jerzy Sieńkowski, Proboszcz Parafii pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej – ksiądz Tomasz Chciałowski, dyrektorzy wszystkich szkół, przedszkoli i żłobka, była już wicedyrektor naszej szkoły pani Krystyna Próchnicka, inspektorzy, komendanci, dyrektorzy, kierownicy oraz przedstawiciele instytucji, urzędów i mediów działających na terenie miasta Legionowo i powiatu legionowskiego oraz przedstawiciele Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 - pani Teresa Klukowska oraz pan Jakub Machowicz.
Oficjalna część uroczystości miała bardzo podniosły charakter. Okolicznościowe przemówienia wygłosili: Dyrektor Szkoły - pani Ewa Jabłońska oraz zaproszeni goście. Podczas części artystycznej mogliśmy podziwiać występy uczniów z klasy 3d pod kierunkiem pani Katarzyny Schodowskiej. Następnie dokonano oficjalnego otwarcia poprzez symboliczne przecięcie wstęgi i poświęcenie nowego budynku szkoły. Na zakończenie uroczystości wszyscy mogli zwiedzić nowy, piękny obiekt oraz obejrzeć wystawę pt. „ Szkoła dawniej, dziś i za sto lat”.

.