Europejski Dzień Języków

W naszej szkole świętowaliśmy okrągłą rocznicę ustanowienia Europejskiego Dnia Języków. To międzynarodowe święto zostało ustanowione przez Radę Europy w 2001 roku. Jego celem jest zachęcanie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie różnorodności językowej i kulturowej. Nauczyciele języków obcych przygotowali na ten czas wiele ciekawych aktywności dla osób uczęszczających do naszej Szkoły.

W ramach „odwróconego nauczania” zapraszaliśmy uczniów do zapoznania się z materiałami on-line i zrobienia QUIZU JĘZYKOWEGO z oficjalnej strony EDJ – bit.ly/2dlAiq3, z zaznaczeniem, aby postarali się jak najwięcej zapamiętać. W szkole zapraszaliśmy uczniów na QR Treasure Hunt dotyczący ciekawostek językowych; uczniowie skanowali pytania i nanosili odpowiedź na kartę odpowiedzi. Z tej okazji na lekcjach języka angielskiego i rosyjskiego przeprowadzono również ciekawe lekcje kulturowe oraz wiele zabaw językowych.

Karolina Ćwiek