„Ukraina jest nam bliższa”

„Ukraina jest nam bliższa” - zajęcia z wychowawcą w klasie 4h
W minionym tygodniu odbyliśmy wirtualną podróż na Ukrainę – kraj z którego pochodzi nowa uczennica naszej klasy.
Do tej podróży przygotowywaliśmy się od tygodnia robiąc własnoręcznie flagi i rysując godło Ukrainy oraz specjalnie na ten dzień przygotowując sobie ubranie w kolorach niebieskim i żółtym.
Na początku zajęć zapoznaliśmy się z położeniem geograficznym Ukrainy, flagą, godłem, symbolami narodowymi oraz państwami sąsiadującymi z tym krajem.
Następnie Olesia opowiadała nam o tradycjach i zwyczajach swojego ojczystego kraju. Pokazywała najpiękniejsze miasta i najciekawsze miejsca na Ukrainie. Olesia ubrana była w piękny strój ludowy czym wzbudziła nasz ogromny zachwyt. Mieliśmy również przyjemność wysłuchać ukraińskiej piosenki zaśpiewanej pięknie przez dziewczynkę z profesjonalnym podkładem muzycznym.
Uczniowie dokładnie zapamiętali wszystkie trudne nazwy i zwroty ukraińskie, więc rozwiązanie krzyżówki podsumowującej lekcję nie sprawiło im najmniejszego problemu. Bezbłędnie pomalowali również on-line mapę Europy wskazując prawidłowo nazwy wszystkich europejskich państw.
Olesia na koniec podarowała wszystkim słodką ukraińska niespodziankę i zaprosiła do odwiedzenia tego ciekawego kraju.
My zapewniliśmy Ją, że jest dla nas ważna i zawsze może na nas liczyć. Życzyliśmy Olesi sukcesów w szkole i miłego pobytu w naszym kraju. Ta podróż na pewno zostanie długo w naszej pamięci.
Wychowawca klasy 4h - Agnieszka Kamińska