Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Podjęliśmy wiele działań, by przybliżyć uczniom, z jakimi problemami borykają się na co dzień ich niepełnosprawni koledzy. Na korytarzu szkolnym wspólnie z uczniami stworzyliśmy Skrzydła Tolerancji. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną "Sławni niepełnosprawni", oraz krótki filmik o zachowaniu się w stosunku do osoby z niepełnosprawnością. Odbył się również konkurs plastyczny "Sławni niepełnosprawni", którego głównym celem było przedstawienie oczyma dzieci i młodzieży aspektów płynących z integracji i tolerancji wobec siebie i innych. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem i jury musiało się natrudzić, by wyłonić zwycięzców.
6 grudnia, odbyło się podsumowanie wszystkich naszych działań związanych z obchodami Dni Tolerancji 15-19 listopada i Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych oraz wręczenie nagród laureatom konkursu.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować Radzie Rodziców, za życzliwość oraz ufundowanie nagród dla laureatów konkursu plastycznego "Sławni niepełnosprawni".

Aleksandra Witkowska
Sylwia Zimnicka