Kampania Kolejowa ABC

Nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego - ,,Kampania Kolejowa ABC” realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego w Warszawie.

Uczniowie klasy 2b zdobyli wiedzę na temat prawidłowego przekraczania przejazdów kolejowych, bezpiecznego zachowania w pobliżu torów, w pociągu, na dworcu i peronie.

Poznali również znaki drogowe stawiane przed przejazdami kolejowymi.

Uczniowie dowiedzieli się, gdzie można kupić bilet na pociąg i do kogo należy zgłosić się w przypadku zaobserwowania niebezpiecznej sytuacji podczas podróży.

Podczas doświadczenia z odblaskami dzieci zrozumiały, że warto je nosić, aby być widocznym i bezpiecznym na drodze.

Po zakończonych zajęciach wszyscy uczestnicy otrzymali pakiety bezpiecznego podróżnika zawierające książki edukacyjne, zestawy odblasków oraz maskotki, bohatera projektu – nosorożca Rogatka.