I Powiatowy Konkurs "Z pewnością w zawodową przyszłość"

W dniu 16 marca 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się I Powiatowy Konkurs Z pewnością w zawodową przyszłość pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo, we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy. Konkurs obejmował wiadomości i umiejętności z zakresu języka polskiego oraz doradztwa zawodowego. Do etapu powiatowego przystąpili uczniowie z czterech szkół legionowskich: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 7.

Uczniowie mieli za zadanie zaprezentować swój wymarzony zawód przed komisją konkursową oraz swoimi kolegami i koleżankami – w formie przygotowanego wcześniej Lapbooka oraz wystąpienia publicznego. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale – wykazali się wielkim zaangażowaniem oraz pomysłowością! Okazało się, że najpopularniejsze zawody to: przewodnik turystyczny, paleontolog, technik kryminalistyki, pilot, żołnierz, adwokat, development gier, nurek, psycholog. Komisja konkursowa była pod wielkim wrażeniem wszystkich wystąpień!

Laureatami konkursu zostali:

- I miejsce – Maja Soblewska ze Szkoły Podstawowej nr 2

- II miejsce – Patryk Supeł ze Szkoły Podstawowej nr 7

- III miejsce – Karolina Wachowiak ze Szkoły Podstawowej nr 1

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w zdobyciu wymarzonego zawodu.

Organizatorzy:

Agnieszka Półtorak – pedagog, doradca zawodowy