Lekcja o patriotyzmie w klasie 7 c

W dn. 27.10.2017 r. i 30.10.2017 r. w klasie 7c odbyły się zajęcia w ramach realizacji konkursu Szkoła Młodych Patriotów na temat: Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą.
Podczas lekcji uczniowie pracowali indywidualnie i w grupach. Na początku zajęć odbyła się krótka pogadanka na temat tego, co to jest patriotyzm. Następnie uczniowie mieli za zadanie dopisać skojarzenia do hasła patriotyzm (skojarzenia miały się zaczynać od pierwszych liter głównego hasła ułożonego pionowo) oraz odpowiedzieć indywidualnie na pytanie: Co dla mnie oznacza bycie patriotą? Po omówieniu tych zadań uczniowie, pracując w grupach, wykonali mapy myśli związane z tematem lekcji oraz zredagowali pisemnie krótkie wypowiedzi będące podsumowaniem tematu lekcji. Na koniec poszczególne grupy przedstawiły efekty swojej pracy.

Wychowawca kl. 7c
Katarzyna Niziołek