Dzień Ziemi 22 kwietnia

Z okazji Dnia Ziemi nasi uczniowie wykonali prace na temat: "Sposoby ochrony środowiska w życiu codziennym człowieka". Napłynęło 25 prac uczniów z klas 4-8. W Waszych pracach czytamy o potrzebie codziennej segregacji odpadów w celu recyklingu, sadzenia drzew, oszczędzania wody, energii, papieru.
Poruszacie też problem przemyślanego robienia zakupów, dawania drugiego życia rzeczom, stosowania alternatywnych źródeł energii, ograniczania jedzenia mięsa, siania roślin miododajnych, ograniczenia stosowania opakowań plastikowych itd.
Dziękujemy wszystkim, którzy zadali sobie trud wykonania prac plastycznych, z których widać Waszą troskę o środowisko naturalne. Obyśmy stosowali te zasady w codziennym życiu!

z wiosennymi pozdrowieniami,
nauczycielki przyrody i biologii