Obchody rocznicy Konstytucji 3 maja

W tym roku obchodziliśmy 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Uchwalona 3 maja 1791 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Obojga Narodów Konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie spisaną ustawą zasadniczą, która stała się dokumentem tworzącym tożsamość suwerennego narodu. W naszej szkole odbyły się lekcje, które przybliżyły dzieciom genezę obchodzenia tego wielkiego święta narodowego. Nauczyciele mogli skorzystać z prezentacji, którą przygotował Pan Michał Zalewski. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski uczniowie naszej szkoły wraz z dyrekcją, nauczycielami i pracownikami niepedagogicznymi wspólnie zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczniowie na tę okazję własnoręcznie przygotowali kokardy narodowe – patriotyczny symbol Polaków. Kokardy przyozdabiały odświętne ubrania dzieci. Bardzo dziękujemy tym, którzy dostosowali się do naszej prośby o włożenie stroju galowego.

Życzymy Państwu oraz Naszym Drogim Uczniom, aby to święto umocniło poczucie tożsamości narodowej oraz dumę z bycia Polakiem.