Mamy to! „Jedynka” Eko-Szkołą 2022

Nasza szkoła zdobyła tytuł "EKO-SZKOŁA 2022"

„EKO - SZKOŁA” to ogólnopolski projekt edukacyjny, który powstał, w celu stworzenia sieci placówek, które poprzez współpracę, będę dzielić się pomysłami, jak kształtować ekologiczną świadomość młodego pokolenia.

Honorowy patronat nad III edycją projektu „Eko-Szkoła” sprawuje: Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Powiat Koniński, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, Centrum Rozwoju Edukacji EDICON w Poznaniu, Tygodnik nauczycielski „Głos nauczycielski”, Wydawnictwo Operon.

Idea projektu opiera się na promowaniu postaw proekologicznych, dlatego też zadania projektowe polegały na zorganizowaniu przez nauczyciela i jego uczniowską grupę projektową, kilkunastu przedsięwzięć ekologicznych na terenie szkoły.

Nasza placówka spełniła wszystkie wymagania formalne, angażując się we wszystkie zaplanowane ekologiczne działania. W związku z tym szkoła uzyskała ogólnopolski tytułu „EKO-SZKOŁA 2022”, a nauczyciel i szkolny koordynator Pani Izabela Śmiałek otrzymała tytuł „PROMOTOR EKOLOGII 2022”.