All Hallows’ Eve na zajęciach z projektu edukacyjnego

All Hallows’ Eve na zajęciach z projektu edukacyjnego.
Uczestnicy projektu edukacyjnego „English is everywhere” przygotowali lekcje tematyczne dotyczące ważnego w kulturze anglosaskiej święta, jakim jest All Hallows’ Eve popularnie zwane Halloween, którego początki sięgają czasów celtyckich.

Głównym założeniem naszego projektu jest nauka języka angielskiego poprzez znane i lubiane przez uczniów narzędzia komunikacyjne. Technologia informacyjna rodzi szereg możliwości zastosowania wielu dodatkowych strategii nauczania i uczenia się.

Uczestnicy projektu opracowali kilka quizów w aplikacji Kahoot, którą wszyscy bardzo lubią.
Uczniowie sprawdzali poprawność użytych struktur gramatycznych, poszerzali zasób słownictwa i wiedzę o kulturze anglosaskiej.
Dodatkowy dreszczyk emocji wprowadzał też element rywalizacji, który sprawiał, że uczniowie bardzo mocno angażowali się, aby zająć miejsce na podium.

Druga część zajęć obejmowała ćwiczenia w mówieniu. Uczniowie opowiadali historie wykorzystując do tego metodę storytellingu, będącą jedną z najstarszych form komunikacji, a wykorzystywaną obecnie jako jedno z najskuteczniejszych narzędzi służących do tworzenia opowieści, budowania relacji (szeroko wykorzystywaną zarówno w nauczaniu języków obcych, jak i w projektach biznesowych).
Słodkim akcentem zajęć projektu edukacyjnego były lizaki HAPPY HALLOWEEN :)

Karolina Ćwiek
Opiekun projektu edukacyjnego „English is everywhere”