To był dzień pełen wspaniałych wrażeń!

Środę 04 października uczniowie klasy II a spędzili w Dyniolandzie w Wieliszewie. Dzieci spotkały się z zielarzem i zdobyły ciekawe informacje o pochodzeniu dyni, jej właściwościach zdrowotnych, leczniczych, zastosowaniu kulinarnym. Chętnie skosztowały potraw z dyni: soku, zupy oraz prażonych pestek, które są cennym źródłem witaminy C, A, K, B6 oraz minerałów takich jak cynk, wapń, żelazo, potas.
Podczas zwiedzania farmy dzieci oglądały dynie rosnące na polu, tykwy uprawiane w tunelu foliowym oraz ogród sensoryczny. W minizoo uczniowie mieli możliwość karmienia koziołków oraz świnki wietnamskiej, a także zobaczyli króliki, gąski, kury. Ogromną atrakcją okazały się zabawy w słomianym miasteczku – na balach, w labiryncie, wiosce indiańskiej, pokaz baniek mydlanych. Na zakończenie pobytu każdy poczęstował się pyszną kiełbaską z grilla. Na pamiątkę dzieci otrzymały kolorową dynię ozdobną. To był dzień pełen wspaniałych wrażeń!