Klasy 5d i 6a na lekcji muzealnej w Muzeum Warszawy

Dnia 23 listopada klasy 5d i 6a były ma wycieczce w Warszawie i wzięły udział w lekcjach w Muzeum Warszawy nt.: "Wizyta u malarza". Uczniowie kl. 6a zastanawiali się, jakim zmianom ulegała profesja malarza na przestrzeni wieków. Poznali sylwetki artystów związanych z Warszawą oraz wykorzystywane przez nich techniki malarskie.
Klasa 5d wzięła udział w lekcji pt.: "Co w murach piszczy" Uczniowie niczym detektywi szukali śladów ich życia. Wędrując przez kolejne pomieszczenia, poznali funkcje różnorodnych elementów architektonicznych oraz fachową terminologię. Dowiedzieli się dlaczego powiększano piwnice, gdzie ukryto skarb i skąd się wzięło słowo „sklep”. Zastanawiali się, czy dawna kamienica odpowiadałaby potrzebom dzisiejszych warszawiaków.