Orszak Trzech Króli

W dniu 6 stycznia 2018 roku w Legionowie odbył się uroczysty Orszak Trzech Króli podczas którego uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wystąpili przed licznie zebraną publicznością. Podczas przedstawienia reprezentanci naszej szkoły ubrani byli w barwne stroje, które idealnie pasowały do epoki z czasów Jezusa. Osoby mające okazję obejrzeć to widowisko nie kryły zachwytów i uznania czego dowodem były gromkie brawa i liczne podziękowania i gratulacje składane na ręce Pani Dyrektor Ewy Jabłońskiej oraz naszych aktorów.
Scenka była oparta na motywie wizyty Trzech Królów (Trzech Mędrców) na dworze judzkiego króla Heroda.
W role wcielili się następujący nauczyciele oraz uczniowie:
• Herod - pan Michał Zalewski,
• Kacper - pani Agnieszka Ilska,
• Melchior - pani Aleksandra Witkowska
• Baltazar - pan Karol Czarnocki,
• diabełek 1 - Franciszek Ilski,
• diabełek 2 - Franciszek Witkowski.

To nie pierwszy raz gdy uczniowie i nauczyciel naszej szkoły reprezentują Szkołę Podstawową nr 1 wśród społeczności lokalnej miasta Legionowo.

Paulina Sadkowska
Oliwia Krawczyk